زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 1403

انتشارات بابان
0 دیدگاه
زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد

زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 1403

خبر یک شنبه 23 اردیبهشت 1402:

✅ انتشار نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ تا ۱۵ خردادماه

🟢 معاون فنی و آماری سازمان ملی سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۳ تا ۱۵ خرداد خبر داد.

خبر شنبه 22 اردیبهشت 1402:

 نتایج کارشناسی ارشد این‌بار در انتظار ظرفیت دانشگاه‌ها

 رئیس سازمان سنجش: در حال حاضر نتایج آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته آماده است و منتظر ظرفیت رشته ها در دفترچه انتخاب رشته هستیم.

در حال حاضر دانشگاه ها و موسسات اموزش عالی بر اساس رشته و ظرفیت خودشان در حال بارگذاری در دفترچه انتخاب رشته هستند.

پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد، داوطلبان در انتظار اعلام نتایج آن هستند که از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر می گردد. نتایج این آزمون هر ساله در زمان مقرر در 2 نوبت اولیه (اعلام رتبه و انتخاب رشته) و نهایی (اعلام محل قبولی دانشگاه) منتشر می شود.

هرساله زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد با اخبار ضد و نقیض همراه است و به درستی زمان مشخصی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور و مسئولین مربوطه اعلام نمی شود. برای مثال در اطلاع رسانی اول در 4 اسفند 1402 رئیس سازمان سنجش عبدالرسول پورعباس در حاشیه بازدید از حوزه امتحانی دانشگاه شهید بهشتی در آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ در جمع خبرنگاران گفت: آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۳ برای اولین بار با آزمون دکتری برگزار شده است که نتایج اولیه همزمان در اواخر اردیبهشت ۱۴۰۳ اعلام می شود.

در اطلاع رسانی دوم  همزمان با اطلاع رسانی نتایج اولیه  کنکور دکتری زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد بلافاصله پس از پایان انتخاب رشته کنکور دکتری اعلام شد.

اما در اطلاع رسانی سوم در حالی که تمامی داوطلبین کنکور ارشد منتظر اعلام نتایج در پایان اردیبهشت ماه بودند،  ناگهان در خبری دیگر در تاریخ سه شنبه 18 اردیبهشت معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد در اواخر خردادماه ۱۴۰۳ خبر داد.

علی صدر در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۳ در اواخر خرداد ماه جاری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: ما از نظر زمانی محدودیتی در اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد قرار نداریم. این محدودیت به دلیل طی کردن مراحل مصاحبه و انجام انتخاب رشته داوطلبان به صورت خاص در آزمون دکتری وجود داشت به این جهت نتایج این آزمون زودتر از آزمون ارشد اعلام شد.

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی موظف هستند هر چه زودتر حد نصاب های پذیرش داوطلبان دکتری را بررسی و به این سازمان اعلام کنند.

صدر با بیان اینکه ما باید تا اواخر خرداد نتایج چند برابر ظرفیت دکتری را اعلام کنیم تا دانشگاه ها مصاحبه های علمی خود را آغاز کنند، تاکید کرد: سعی می کنیم نتایج نهایی آزمون دکتری و کارشناسی ارشد را همزمان و در شهریور ماه اعلام کنیم.

در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد کنکور ارشد کامپیوتر و کنکور دکتری کامپیوتر، معرفی منابع، نحوه مطالعه و برنامه‌ریزی اصولی با مشاور تخصصی ما در بخش مشاوره کارشناسی ارشد و دکتری تماس بگیرید و در این زمینه راهنمایی بگیرید.  جهت اطلاع از برنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتر موسسه بابان به روش استاد ارسطو خلیلی فر به لینک زیر مراجعه نمایید:

برنامه ریزی کنکور ارشد کامپیوتر

سوالات متداول

بر اساس آخرین اطلاع رسانی مسئولین سازمان سنجش زمان اعلام نتایج اولیه اواخر خرداد ماه 1403 اعلام شده است.

بر اساس آخرین اطلاع رسانی مسئولین سازمان سنجش زمان اعلام نتایج اولیه اواخر شهریور ماه 1403 اعلام شده است.

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

جدیدترین محصولات
قیمت اصلی ۳۴۴,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۳۲۷,۰۰۰ تومان است.
قیمت اصلی ۳۹۸,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۳۷۹,۰۰۰ تومان است.
قیمت اصلی ۶۹۰,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۶۲۱,۰۰۰ تومان است.
مقالات مرتبط
نقد و بررسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 12 =