سایر آزمون های استخدامی

انتشارات بابان
0 دیدگاه
آزمون های استخدامی 1403 - 1402

سایر آزمون های استخدامی 1403 – 1402

سازمان‌ها و ادارات دولتی هر ساله به منظور جذب نیروی متخصص، متعهد و کارآمد بر اساس نیاز خود اقدام به برگزاری آزمون های استخدامی می‌نماید. در این مقاله می‌خواهیم شما را با آخرین و کاملترین اخبار برگزاری آزمون های استخدامی 1403 – 1402 آشنا کنیم.

آزمون استخدامی چگونه برگزار می شود؟

با بخشنامه اخیر نهاد ریاست جمهوری در تیرماه ۹۹ (بخشنامه نحوه استخدام و به‌کارگیری کارکنان دستگاه‌های اجرایی مشمول بند(ب) تبصره ۲۱ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور) تمام دستگاه‌های اجرایی ملزم هستند برای جذب و استخدام منابع انسانی مورد نیاز، درخواست خود را به سازمان اداری و استخدامی کشور بدهند و موظفند نیروی مورد نیاز خود را از طریق برگزاری آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی جذب کنند. برگزاری این آزمون‌ها به عهده سازمان سنجش آموزش کشور است.

مقاله مرتبط:

مراحل برگزاری آزمون استخدامیی 

 
 • آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‌ای اجرایی

یکی از مهم‌ترین و جامع‌ترین آزمون های استخدامی در کشور، آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی است که هر سال برای اکثر مشاغل و بنابر ظرفیت مورد درخواست این سازمان‌ها برگزار می‌شود. این آزمون به صورت سراسری به منظور جذب نیروی انسانی است که معمولا برای سازمان‌های؛ آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی، سازمان شیلات ایران، وزارت امور و دارایی، وزارت راه و شهرسازی،‌‌ سازمان پزشکی قانونی، سازمان دامپزشکی، مرکز انتقال خون، مرکز آمار ایران، سازمان هواشناسی، سازمان بهزیستی و وزارت علوم و وزارت نیرو برگزار می شود. زمان ثبت‌نام و جزئیات برگزاری آزمون های استخدامی هر ساله در بازه زمانی بهمن ماه از طریق سایت سنجش منتشر می‌شود.

 • آزمون استخدامی آموزش و پرورش

آزمون دیگری که گاهاً به‌صورت مستقل برگزار می‌شود، آزمون استخدامی آموزش و پرورش تحت نظر سازمان اداری و استخدامی کشور به‌منظور جذب آموزگار ابتدایی و استثنایی است. مجری برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402، سازمان سنجش و آموزش کشور می‌باشد. در سال‌های گذشته این آزمون از طریق آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی برگزار می‌شد.

 • آزمون استخدامی وزارت بهداشت

آزمون استخدام وزارت بهداشت هم از طریق سایت سازمان سنجش (www.sanjesh.org) انجام می‌شود. آخرین دوره ثبت‌نام این آزمون در شهریور ماه 1396 بوده است که در صورت انتشار اطلاعیه ثبت‌نام جدید، متقاضیان واجد شرایط می‌توانند به منظور ثبت‌نام در این آزمون به سایت سنجش مراجعه نمایند. در صورت انتشار اطلاعیه از طریق سایت بابان اطلاع‌رسانی می‌شود.

 • آزمون استخدامی وزارت نفت

شرکت نفت به‌منظور افزایش بهره‌وری در صنعت کاری خود، ظرفیت نیروی انسانی خود را از طریق برگزاری آزمون های استخدامی تکمیل و در مواردی نیز افزایش می‌دهد. این خود دلیلی است برای این که بسیاری از افراد متقاضی که دارای شرایط هستند، شانس شرکت و استخدام در این نهاد دولتی را که یکی از پرطرفدارترین عناوین شغلی محسوب می شود را داشته باشند.

از آنجایی که این شرکت در هر دوره در بازه‌های زمانی مختلفی اقدام به جذب نیرو می‌نماید نمی‌توان زمان دقیقی را برای ثبت‌نام آزمون در نظر گرفت. اطلاعیه آزمون استخدامی وزارت نفت و شرکت‌های تابعه از طریق سایت سازمان سنجش و سایت شرکت ملی نفت ایران (www.nioc.ir) اعلام می‌گردد. در صورت انتشار اطلاعیه از طریق سایت بابان اطلاع رسانی می‌شود.

برای اطلاع از آخرین اخبار استخدامی شرکت نفت اینجا کلیک کنید.

 • آزمون استخدامی بانک

تمام بانک‌های دولتی و خصوصی می‌توانند علاوه بر آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی، آزمون های ویژه مشاغل تخصصی و غیرتخصصی خود را در شهرهای مختلف کشور برگزار کنند. هر یک از این بانک‌ها به صورت مجزا دارای سوالات عمومی، اختصاصی و تخصصی مخصوص به خود هستند. آزمون استخدامی بانک‌ها معمولاً به صورت مستقل برگزار می‌شود. در صورتی که شما فارغ التحصیل رشته‌های مدیریت، حسابداری، اقتصاد، مالی، کامپیوتر و فناوری اطلاعات هستید، می‌توانید پیگیر آزمون های استخدامی بانک‌ها باشید.

اطلاعیه مربوط به آزمون استخدامی هر بانک در پورتال اطلاع‌رسانی همان بانک یا سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود. بسیاری از این بانک‌ها در سایت خود بخش ویژه مربوط به آزمون های استخدامی دارند. در صورت انتشار اطلاعیه، از طریق سایت بابان اطلاع رسانی می‌شود.

برای اطلاع از آخرین اخبار استخدامی بانک‌ها اینجا کلیک کنید.

 

اخبار سایر آزمون‌های استخدامی کشوری

 • آزمون استخدامی پیمانی متمرکز سازمان تامین اجتماعی 1403
آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی از سوی مرکز آزمون جهاد دانشگاهی برگزار می شود و ثبت نام متقاضیان برای شرکت در این آزمون از روز پنجشنبه 26 بهمن ماه آغاز و تا روز یکشنبه 6 اسفند ماه ادامه خواهد داشت. آزمون کتبی استخدام پیمانی سازمان تامین اجتماعی روز سه شنبه 31 فروردین ماه  1403 بصورت همزمان در مراکز استان ها برگزار می شود.
ثبت‌نام این آزمون عصر روز پنجشنبه 26 بهمن‌ماه 1402 آغاز خواهد شد.

taminejtemaei1403

دانلود دفترچه راهنمای

ثبت نام

  
 • آزمون كارشناسان رسمی دادگستری سال 1402
به اطلاع متقاضيان ثبت‌نام در آزمون کارشناسان رسمي دادگستري سال 1402 مي‌رساند که ثبت‌نام براي شركت در این آزمون از روز دوشنبه مورخ 1402/08/01 آغاز و تا روز ‌يکشنبه مورخ 1402/08/07 ادامه خواهد یافت. دفترچه راهنمای ثبت‌نام هم زمان با شروع ثبت‌نام از طريق درگاه اطلاع رساني اين سازمان قابل دسترس خواهد بود. با توجه به محدوديت زماني به متقاضیان توصيه مي شود در مهلت اعلام شده براي شركت در آزمون مذکور به درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org مراجعه و براي ثبت‌نام اقدام نمايند. آزمون فوق در روز جمعه مورخ 1402/10/15برگزار خواهد شد.karshenasan rasmi dadgostari1402

دفترچه راهنمای آزمون کارشناسان رسمی دادگستری 1402

ثبت نام

 
 • آزمون استخدام سازمان صدا و سیما سال 1402

به منظور فراهم آوردن فرصت های شغلی برابر برای همه دانش آموختگان کشور در نظر است با تکیه بر تجربه چند ساله ارزیابی متقاضیان جذب از طریق برگزاری آزمون، مصاحبه علمی _تخصصی، ارزیابی روانشناختی و شایستگی شغلی نسبت به ثبت اطلاعات آنان برای بکارگیری افراد اصلح در رسته های مختلف شغلی در آینده اقدام نماید. واجدین شرایط می توانند با تکمیل فرم و ارائه رزمه خود در این سایت، اقدام به ثبت نام اولیه نمایند. با توجه به تخصص و رشته كاري شما در صورت نياز و در زمان لازم با شما تماس حاصل خواهد شد و نيازي به پيگيري شخصي نمي باشد. شایان ذکر است تكميل و ارسال رزومه، هيچگونه تعهد استخدامي براي این سازمان ایجاد نمی کند. Broadcasting Organization

دفترچه راهنمای آزمون سازمان صدا و سیما  1402

ثبت نام

تقویم آزمون:
 • زمان صدور کارت ورود به جلسه: اعلام نشده است
 • زمان برگزاری آزمون: ۴ آبان ۱۴۰۲
 
 • آزمون استخدام سازمان انتقال خون ایران سال 1402
سازمان انتقال خون ایران در نظر دارد از طریق آزمون استخدامی به صورت پیمانی به تامین نیروهای مورد نیاز خود اقدام کند.به گزارش روابط عمومی سازمان انتقال خون، مجوز استخدامی ۳۸۱۲۴۹ مورخ دوم دی ماه ۱۳۹۹ سازمان اداری استخدامی کشور به سازمان انتقال خون اجازه داده است از طریق آزمون کتبی در حیطه های عمومی و تخصصی به استخدام نیروهای مورد نیاز خود اقدام کند.بر اساس این مجوز، ۱۰ فرصت شغلی همچون پزشک عمومی و کارشناس امور انتقال خون در استان های آذربایجان غربی،اصفهان، کرمان، گلستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، خراسان جنوبی و فارس در این آزمون برای داوطلبان وجود دارد.

blood transfusion Center

برای مطالعه تمام جزئیات شرایط استخدام آزمون سازمان انتقال خون دفترچه آزمون استخدام را دانلود نمایید.
daftarcheh enteghal khoon

دفترچه راهنمای آزمون سازمان انتقال خون ایران  1402

ثبت نام

تقویم آزمون:
 • زمان ثبت نام آزمون استخدامی سازمان انتقال خون تا ۱۵ مهر ۱۴۰۲
 • زمان برگزاری آزمون استخدامی سازمان انتقال خون ۵ آبان ۱۴۰۲
 • زمان دریافت کارت آزمون سازمان انتقال خون ۲ آبان ۱۴۰۲
 
 • آزمون استخدام نیروی انسانی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به منظور تامین و تکمیل نیروی انسانی مورد نیاز در مشاغل دیپلماتیک و اداری از متقاضیان واجد شرایط برای استخدام رسمی دعوت به عمل می‌آورد.دفترچه راهنمای ثبت‌نام از عصر روز شنبه مورخ ۱۱ شهریور ماه ۱۴۰۲ از طریق سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی در اختیار متقاضیان قرار گرفته است و آزمون نیز روز جمعه ۲۸ مهرماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.Recruitment test of the Ministry of Foreign Affairsمهلت ثبت نام: از 11/شهریور/1402 تا 26/شهریور/1402 دریافت کارت آزمون:سه شنبه 25/مهر/1402 زمان برگزاری آزمون: جمعه 28/مهر/1402رشته‌های مورد تقاضا:
 • علوم سیاسی، فقه سیاسی
 • روابط بین الملل
 • مطالعات منطقه‌ای، مطالعات جهان، تاریخ
 • علوم اقتصادی، مدیریت بازرگانی، مالی، کسب و کار، مدیریت دولتی، مدیریت منابع انسانی و…
 • مهندسی نقشه برداری
 • حقوق تجارت، حقوق جزا، حقوق خصوصی، حقوق بین الملل، حقوق بشر و..
 • مدیریت رسانه، مطالعات فرهنگی، ارتباطات اجتماعی، جامعه شناسی، فرﻫنگ و ارتباطات
 • مترجمی زبان انگلیسی، زبان و ادبیات انگلیسی، مترجمی خبر انگلیسی، مترجمی ﻫمزمان انگلیسی، مترجمی ﻫمزمان روسی، مترجمی ﻫمزمان چینی، مترجمی ﻫمزمان فرانسوی، مترجمی ﻫمزمان عربی،مترجمی ﻫمزمان آذری، مترجمی ﻫمزمان عبری و مترجمی ﻫمزمان اسپانیولی و…

Ministry of Foreign Affairs booklet cover

دفترچه راهنمای آزمون وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران  1402

ثبت نام

 
 • آزمون استخدامی سازمان بورس و اوراق بهادار
سازمان بورس و اوراق بهادار در گروه شغلی حسابداری – حسابرسی، آزمون استخدامی برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت اطلاع‌رسانی و آموزش بورس، سازمان بورس و اوراق بهادار از متقاضیان کارشناسی و بالاتر رشته‌های حسابداری و حسابرسی با حداکثر 30 سال سن، از طریق شرکت در آزمون استخدامی، دعوت به همکاری می‌کند.

Stock Exchange and Securities Organization

دفترچه راهنمای آزمون سازمان بورس و اوراق بهادار 1402

ثبت نام

این آزمون روز پنج‌شنبه 21 دی ماه در محل شرکت اطلاع‌رسانی و آموزش بورس برگزار خواهد شد.

داوطلبان تا 14 دی ماه فرصت دارند با مراجعه به سامانه مرکز آزمون سرمایه ثبت‌نام خود را نهایی کنند.

مفاد آزمون عمومی شامل:

 • آشنایی با اصول بازار سرمایه
 • ریاضی مقدماتی
 • زبان انگلیسی
 • آشنایی با ICDL 
 • استعداد تحصیلی (GMAT)

همچنین علاوه بر شرایط عمومی مذکور، شرایط و سرفصل‌های اختصاصی شامل تسلط بر قوانین و مقررات بازار سرمایه، تسلط بر قانون تجارت، تسلط بر استانداردهای حسابداری  حسابرسی، تسلط بر قانون مالیات، آشنایی با تحلیل صورت‌های مالی، بازارها و ابزارها و امور مالی شرکتی برای پذیرش نهایی در این آزمون در نظر گرفته شده است.

داوطلبان پس از کسب حد نصاب در آزمون کتبی، برای شرکت در مصاحبه‌های عمومی، تخصصی، روانشناسی و… به سازمان بورس و اوراق بهادار معرفی خواهند شد و صرف کسب حد نصاب اولیه در آزمون، الزامی برای استخدام ایجاد نمی‌کند.

همچنین داشتن حداقل ۲ سال سابقه کار در حوزه حسابرسی برای متقاضیان و دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان، الزامیست.

 

سازمان بورس و اوراق بهادار جهت تکمیل نیروی انسانی و جذب نیروی متخصص اقدام به برگزاری آزمون استخدامی می‌نماید.

Stock Exchange and Securities Organization

دفترچه راهنمای آزمون سازمان بورس و اوراق بهادار 1402

ثبت نام

 رشته‌های مورد تقاضا: حسابداری (گرایش‌های حسابرسی و مدیریت مالی) و حقوقجهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در آزمون استخدامی به نشانی TESTCENTER.SEMEDCO.IR مراجعه نمایید. داشتن سابقه کار مرتبط مزیت محسوب می‌شود.متقاضیان محترم می‌توانند جهت ثبت‌نام آزمون استخدامی مورد نظر در سامانه آزمون‌ها، نام آزمون را در بخش «آزمون‌های قابل انتخاب»، قسمت «جستجوی نام آزمون» جستجو نمایند. 
 •  آزمون تامین نیروی انسانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

با استعانت از خداوند متعال، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی (حساب ۱۰۰ امام (ره)) به منظور تامین و تکمیل بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز، بر اساس ضوابط، مقررات و آیین نامه داخلی خود، از بین متقاضیان مرد و زن واجد شرایط، پس از کسب موفقیت در آزمون کتبی تخصصی، مصاحبه های تخصصی و عمومی و طی مراحل اداری، با انعقاد قرارداد خرید خدمت با مدت معین و بیمه و بازنشستگی تامین اجتماعی به کارگیری می نماید. دارندگان بالاترین امتیاز بر اساس نتایج آزمون کتبی و مدارک ارسالی، برای انجام مصاحبه های عمومی و تخصصی دعوت خواهند شد.

استخدامی بنیاد مسکن 1402

برخی شرایط:

 • دارا بودن مدرک تحصیلی مرتبط با عناوین شغلی(طبق جدول شرایط احراز مشاغل)
 • شرط سنی حداکثر ۴۰ سال میباشد. (صرفًا متولدین ۱۳۶۲/۰۵/۰۱ به بعد می توانند در این آزمون ثبت نام نمایند) تبصره: به ازای تاهل به میزان یک (۱) سال و نیز داشتن هر فرزند به میزان یک (۱) سال و حداکثر تا سقف پنج (۵) سال سقف محدوده سنی مندرج در دفترچه آزمون اضافه خواهد شد. همچنین به ازای تاهل دو (۲) درصد و نیز هر فرزند دو (۲) درصد، مجموعًا حداکثر تا ده (۱۰) درصد به امتیاز مکتسبه آزمون کتبی داوطلب اضافه می‌شود.
رشته‌های مورد تقاضا:مهندسی کامپیوتر مهندسی فناوری اطلاعات مهندسی مکانیک مهندسی عمران مهندسی معماری مهندسی صنایع مدیریت حسابداری و …ثبت‌نام: ثبت نام از طریق سامانه مرکز آزمون جهاد دانشگاهیتقویم آزمون:مهلت ثبت نام: تا ۱۰/مرداد/۱۴۰۲ دریافت کارت آزمون: ۳۱/مرداد/۱۴۰۲ زمان برگزاری آزمون: ۳/شهریور/۱۴۰۲

آزمون استخدامی بنیاد مسکن 1402

دانلود دفترچه راهنمای آزمون بنیاد مسکن 1402

اصلاحیه دفترچه راهنمای آزمون بنیاد مسکن 1402

ثبت نام

مشاهده نتایج

 • آزمون استخدام موسسه حسابرسی تامین اجتماعی

موسسه حسابرسی تأمین اجتماعی به منظور تأمین بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز خود در سطح کشور، افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه دعوت به همکاری می‌نماید.

استخدامی موسسه حسابرسی تامین اجتماعی 1402

برخی شرایط:
 • دارا بودن معدل ۱۴ به بالا در مقطع کارشناسی؛
 • دارا بودن حداقل بیست (۲۰) سال تمام برای کلیه داوطلبان و حداکثر سی (۳۲) سال (متولدین ۱۳۷۰/۰۵/۰۱ به بعد) برای دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی و حداکثر سی و پنچ (۳۵) سال (متولدین ۱۳۶۷/۰۵/۰۱ به بعد) برای دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد.

رشته‌های مورد تقاضا:

مهندسی کامپیوتر سخت افزار مهندسی فناوری اطلاعات علوم کامپیوتر مدیریت ( مالی، بازرگانی، صنعتی، دولتی، اقتصاد) حسابداری حسابرسی

آزمون عمومی: هوش(با ضریب ۴)

آزمون تخصصی: برای مشاغل «حسابدار» و «حسابرس»: حسابداری (با ضریب ۳) شامل : اصول حسابداری و اصول حسابرسی برای شغل « کارشناس سخت افزار»: سوالات تخصصی ندارد (مصاحبه تخصصی دارد)

ثبت‌نام: ثبت نام از طریق سامانه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی (www.hrtc.ir)تقویم آزمون:

مهلت ثبت نام: تا ۱۰/مرداد/۱۴۰۲ دریافت کارت آزمون: ۳۱/مرداد/۱۴۰۲ زمان برگزاری آزمون: ۳/شهریور/۱۴۰۲

 

آزمون استخدامی موسسه حسابرسی تامین اجتماعی 1402

دانلود دفترچه آزمون استخدامی موسسه حسابرسی تامین اجتماعی 1402

لینک ثبت نام در آزمون استخدامی موسسه حسابرسی تامین اجتماعی

  

پیشنهاد گروه بابان

با توجه به سوالات متداول رایج بین متقاضیان آزمون های استخدامی در رابطه با منابع آزمون استخدامی و نحوه مطالعه جهت قبولی در آزمون های استخدامی (فراگیر، آموزش و پرورش، بانک‌ها و…) گروه بابان اقدام به جمع‌آوری، تفکیک و استخراج منابع مطالعاتی منابع پیشنهادی داوطلبینی که موفق به قبولی در آزمون های استخدامی شده‌اند کرده است.

مشاهده منابع آزمون استخدامی

در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد آزمون‌های استخدامی، معرفی منابع، نحوه مطالعه و برنامه ریزی اصولی از مشاور تخصصی ما در بخش مشاوره استخدامی راهنمایی بگیرید.

رزرو مشاوره استخدامی

با آرزوی موفقیت گروه بابان

سوالات متداول

شرایط عمومی استخدام در دستگاه های دولتی شامل موارد زیر است:

 

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن سوء پیشینه کیفری
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر
 • داشتن سلامت جسمانی و روانی
 • داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم (برای آقایان)
 • داشتن شرایط سنی
 • داشتن مدرک تحصیلی و تخصص مورد نیاز

منابع آزمون های استخدامی دولتی توسط هر دستگاه به طور جداگانه تعیین می شود. اما به طور کلی، منابع این آزمون ها شامل موارد زیر است:

 • دروس عمومی: شامل زبان و ادبیات فارسی، معارف اسلامی، ریاضیات و آمار، هوش و استعداد تحصیلی
 • دروس تخصصی: شامل دروس مرتبط با رشته تحصیلی و شغل مورد تقاضا
 • دروس اختصاصی: ویژه آزمون استخدامی آموزش و پرورش

ثبت نام در آزمون های استخدامی دولتی به طور اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور یا سایت دستگاه مربوطه انجام می شود.

بهترین منابع برای مطالعه در آزمون های استخدامی دولتی، کتاب های کمک درسی و جزوات آموزشی هستند که توسط انتشارات بابان منتشر می‌شوند.

برای قبولی در آزمون های استخدامی دولتی باید به نکات زیر توجه کرد:

 • مطالعه دقیق منابع آزمون
 • برنامه ریزی درسی
 • تست زنی و تمرین
 • مدیریت زمان در جلسه آزمون

گزینش در آزمون های استخدامی دولتی در چند مرحله انجام می شود:

 • مرحله اول: آزمون کتبی
 • مرحله دوم: مصاحبه تخصصی
 • مرحله سوم: گزینش و تحقیقات محلی

در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

جدیدترین محصولات
قیمت اصلی ۱,۸۸۸,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۱,۶۴۲,۵۶۰ تومان است.
قیمت اصلی ۴۴۹,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۴۲۴,۰۰۰ تومان است.
قیمت اصلی ۳۹۹,۰۰۰ تومان بود.قیمت فعلی ۳۶۰,۰۰۰ تومان است.
مقالات مرتبط
برنامه ریزی آزمون استخدامی
انتشارات بابان
0 دیدگاه
آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402
نقد و بررسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 19 =