۲۹ شهریور , ۱۳۹۷

نگاهی متفاوت به درگذشت مرتضی پاشایی که شما را به فکر فرو می‌برد!!!

مرگ!!!
این کلمه چه معنایی‌ برای تو دارد؟ وقتی آن را می‌شنوی چه احساسی پیدا می‌کنی؟
غم؟
ناراحتی؟
احساس گناه؟
جهنم؟
بهشت؟
خوشحالی؟!!
نمی‌دانم تو چه دیدگاهی داری اما من کاملاً متفاوت به این موضوع نگاه می‌کنم.
از نظر من مرگی برای ما وجود ندارد. اصولاً تولدی نیز وجود ندارد. ما فقط از بُعدی به بُعد دیگر می‌رویم. این امر هیچگونه ناراحتی برای فردی که بُعد مادی را ترک کرده ندارد. ما هر شب می‌میریم و بعضی از ما، فردا صبح زنده می‌شویم و برخی دیگر به بعد غیر مادی بر می‌گردیم (همان جایی که قبلاً در آن بوده‌ایم)
اما خیلی از ماها نمی‌توانیم از این منظر به موضوع مرگ نگاه کنیم. ما غصه می‌خوریم. گریه می‌کنیم. سیاه می‌پوشیم. جشن‌ها و عروسی‌هایمان را به تعویق می‌اندازیم. اما واقعاً آیا از خود پرسیده‌ایم کجای این اتفاق غم انگیز است؟
آیا تا به حال کسی بوده که تا ابد در این دنیا باقی مانده باشد. ما هر روز سلول‌های زیادی را از دست می‌دهیم و سلول‌های جدیدی نیز متولد می‌شوند. این اتفاق دقیقاً مشابه مرگ جسمانی است.

امیدوارم همه ما طوری به دنیای مادی و غیر مادی نگاه کنیم که همانطور که با تولد نوزادی خوشحال می‌شویم با مرگ عزیزی غرق خوشحالی شویم از این بابت که او به موطن اصلی خود بازگشته است.
ما هم روزی این کره خاکی را ترک می کنیم مانند تمام دیگر مردم جهان. امیدوارم وقتی در حال ترک دنیای مادی بودی لبخند تمام صورتت را بپوشاند.

انتشارات بابان
baban.ir

One Response to نگاهی متفاوت به درگذشت مرتضی پاشایی که شما را به فکر فرو می‌برد!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


24 ساعته در گفتگوی آنلاين پاسخگوی شما هستيم

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انتشارات بابان می باشد

ابزار هدایت به بالای صفحه